Tipy, jak se zahřát v sychravém počasí

Přichází podzim a s ním také převažující sychravé, deštivé počasí. Teploty se pohybují pod deset stupňů Celsia a Země se připravuje na příchod zimy a mrazů. V této době je nám často zima a nemáme chuť ani náladu vykonávat jakékoli úkony, které je třeba vykonat a nejraději bychom zůstali celý den v posteli v peřinách. Jak se zahřát a zůstat produktivní i v nevlídném, mrazivém počasí? V dnešním článku se dozvíte pár tipů a rad, které můžete využít v praxi a zahřát se.

Sdílejte obsah s přáteli

Tipy, jak se zahřát v sychravém počasí

Rady, jak se zahřát

1. Teplé nápoje

Teplé nápoje Vás zahřejí zevnitř a po vypití šálku čaje či kávy Vás zaručeně zima přejde. Káva Vám dodá energii pomocí kofeinu, čaje Vám můžou dopřát zdravotní benefity (záleží dle druhu čaje). Teplé nápoje jsou rychlou a zaručenou volbou, jak se zahřát, poté jít do akce a být opět produktivní. S kvalitním kávovarem budete v teple.

2. Pohyb

Druhou radou je vykonání jakékoli sportovní aktivity. Když své tělo rozhýbete, na zimu ani nevzpomenete. Nemáte čas na cvičení? Není třeba hodinového posilování, postačí patnáct minut přeskoků přes švihadlo, rychlá rozcvička nebo krátký kruhový trénink složený z dřepů, kliků a výpadů například. Rotoped na domácí pohyb se také hodí.

3. Horká vana

Pokud máte více času, horká koupel Vás od zimy rozhodně zachrání. Horká vana je také skvělý druh relaxace. Pro ještě lepší účinky a zklidnění Vašeho těla i Vaší mysli, vytvořte si relaxační atmosféru pomocí zapálení svíček a zapnutím relaxační hudby.

4. Pracovní činnosti

Další a poslední radou jsou pracovní činnosti, do kterých patří třeba také například obyčejný úklid domácnosti. Je Vám zima? Zapněte vysavač, utřete prach v celém domě, vyžehlete košík prádla a zima bude minulostí. Také vařením nebo pečením se zahřejete. Dalším tipem můžou být aktivity s dětmi (pokud máte rodinu), práce na zahradě nebo klasické pracovní činnosti v zaměstnání či podnikání.

Určitě teď mnohé napadne ještě jedna rada, která zahřeje Vaše tělo a to alkohol. Ano, alkohol opravdu dokáže zahřát, ale není to správná volba. Zahřát se hrnkem svařeného vína není nic špatného, ale vypití láhve rumu určitě nedoporučuji. Proto alkohol berte s rezervou a raději si dejte krátký běh.

Sdílejte obsah s přáteli