Sportovní aktivity s dětmi

Sportovní aktivity s dětmi

Když se vám narodí dítě, jste najednou časově vázaní na jeho denní režim. Nemáte proto dostatek času na sportovní aktivity, na které jste byli zvyklí? Váš život se změní od základu. Je vůbec možné skloubit sportovní aktivity s dětmi? Ano, skloubit se to dá. Stačí trochu vynalézavosti. První variantou je, cvičit, když dítě spí. Jakmile dítě přestane spávat přes den, je potřeba vymyslet aktivity, které lze provozovat i s dětmi.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Mám pro vás pár aktivit, které toto splňují.

Návrhy sportovních aktivit s dětmi:

Jízda na kole

Kdo má kolo, může se naučit jezdit i s potomkem. Stačí si na kolo koupit univerzální sedačku. Levnější variantu lze sehnat již něco málo přes tisíc korun. Případně se lze podívat na bazaru, zda někdo neprodává sedačku zánovní. Dále koupíte jen přilbu pro potomka. Také se dá pořídit kvalitní okolo 500 korun. Investice to tohoto druhu sportu není příliš nákladná.

Nespornou výhodou je, že sportujete se zátěží (sedačka i dítě něco málo váží). Jste na čerstvém vzduchu a v pohybu. Děti tato jízda velmi baví. Můžete se takto přepravit na krátké vzdálenosti, ale i na delší trasy.

Běh s kočárkem

Je zapotřebí trochu terénní kočárek, nejlépe čtyřkolový, kvůli stabilitě. Dále je lepší zvolit trasu, která nemá příliš velké převýšení. Pak můžete běhat s kočárkem. Sportovat takto můžete s dětmi v hluboké korbičce a poté v sedačce kočárku až zhruba do tří let potomka. V tomto případě musíte počítat, že pravděpodobně neuběhnete takové vzdálenosti, jaké jste byli zvyklý, protože běháte se zátěží. Ale tento druh sportu rozhodně není k zahození. Spálíte při něm v krátkém časovém úseku velmi mnoho kalorií.

Rychlá chůze s kočárkem

Pokud nejste zvyklý běhat, je lepší zvolit rychlou chůzi s kočárkem. Zvolíte rychlé tempo chůze a pomalu se můžete trénovat v běhu, tím že budete kombinovat rychlou chůzi s intervalovými úseky běhu. Takto si pomalu, ale jistě vytrénujete fyzičku.

Chůze s dítětem v šátku nebo nosítku

Další variantou je nosit dítě v šátku nebo nosítku a chodit s ním na delší procházky. Opět můžeme zvolit rychlejší a svižnější tempo chůze. Chodíte se zátěží a navíc je přístupný prakticky každý terén, včetně většího výškového převýšení. Tato varianta lze realizovat do zhruba 10 měsíců dítěte. Pak už je dítě na dlouhodobé nošení těžké.

Kolečkové brusle s kočárkem

Pokud vlastníte kolečkové brusle a jste v jízdě alespoň trochu zdatní, je možné na vámi známé trase jezdit s kočárkem. Je důležitá samozřejmě bezpečnost, kdy je nutné, aby trasa nebyla přehlcená lidmi. Vhodným prostředím jsou cyklostezky, které nejsou hodně frekventované.

Skákání přes švihadlo

Pokud jste s potomkem v parku, nebo na venkovním dětském hřišti, je možné, pokud máte dítě na dohled, skákat přes švihadlo. Švihadlo není náročné na přesun, můžete si ho vzít prakticky kamkoliv. Stačí vám pouze relativně malý prostor pro cvičení a venkovní parky jsou pro takové cvičení ideální.

Posilování vlastní váhou

Na dětském hřišti, v parku nebo ve volné přírodě je možné cvičit i prakticky bez jakýchkoliv pomůcek. Případně si vypomůžeme lavičkou na sezení. Na většině hřišť je již většinou k dispozici i nějaký workoutový prvek (hrazda, žebřiny). Když si dítě hraje na pískovišti, můžeme využít volný čas k opakovaným cvikům bez vybavení (dřepy, výpady, kliky).

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů